ECO RALLY

Eco Rally to sportowa rywalizacja w formule rajdu turystycznego, realizowana jako sponsorska kategoria dwóch rajdów historycznych, organizowanych przez Automobilklub Wielkopolski oraz Automobilklub Krakowski. Rajdy pojazdów historycznych kojarzą się głównie z zabytkową motoryzacją, ale to właśnie przy tego typu imprezach rozgrywane są zawody pomiędzy nowoczesnymi samochodami, napędzanymi alternatywnymi źródłami energii. Taki jest trend światowy i Toyota Motor Poland dołącza do tego nurtu. Eco Rally polega na pokonaniu wyznaczonych odcinków w określonym limicie czasu, przy jak najmniejszym zużyciu paliwa.

ECO RALLY

Eco Rally to sportowa rywalizacja w formule rajdu turystycznego,realizowana jako sponsorska kategoria dwóch rajdów historycznych, organizowanych przez Automobilklub Wielkopolski oraz Automobilklub Krakowski. Rajdy pojazdów historycznych kojarzą się głównie z zabytkową motoryzacją, ale to właśnie przy tego typu imprezach rozgrywane są zawody pomiędzy nowoczesnymi samochodami, napędzanymi alternatywnymi źródłami energii. Taki jest trend światowy i Toyota Motor Poland dołącza do tego nurtu. Eco Rally polega na pokonaniu wyznaczonych odcinków w określonym limicie czasu, przy jak najmniejszym zużyciu paliwa.

1. ELIMINACJA
12-13 MAJA
POZNAŃ

Pierwsza edycja Eco Rally odbędzie się w ramach Wielkopolskiego Rajdu Historycznego, z bazą w Poznaniu. Na uczestników czeka wiele kilometrów pięknych tras na terenie Wielkopolski. W rywalizacji biorą udział 2-osobowe załogi, po 1 osobie z redakcji, które muszą pokonać przygotowane odcinki w limicie czasu, notując jak najniższe spalanie. Dodatkowo zostanie przeprowadzona rywalizacja w jeździe na czas na sportowych odcinkach na Autodromie Bednary oraz na Torze Poznań.
Organizatorem rajdu jest Automobilklub Wielkopolski.
Baza rajdu:
Hotel Camping Malta
Poznań ul. Krańcowa 98

2. ELIMINACJA
29-31 SIERPNIA
KRAKÓW WIELICZKA

Druga edycja Eco Rally odbędzie się w ramach Rajdu Polski Historycznego, z bazą w Wielczce. Na uczestników czeka wiele kilometrów pięknych tras na terenie Małopolski. W rywalizacji biorą udział 2-osobowe załogi, które muszą pokonać przygotowane odcinki w limicie czasu, notując jak najniższe spalanie.
Organizatorem RPH jest Automobilklub Krakowski.

FLOTA HYBRYDOWYCH TOYOT

Do rywalizacji sportowej będą przygotowane hybrydowe Toyoty Auris, wyposażone w system lokalizacji GPS oraz urządzenia pomiarowe Driveco.

INFORMACJE

Robert Mularczyk
Toyota Motor Poland
tel. 668 831 513

Michał Horodeński
ComplexPR
tel. 601 988 493